تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

اطلاعاتی مختصر اما مفید در مورد شیرها

  شير نر= در هر گله شير 2 تا 4 شير نر وجود دارد.اين شيرها از ورود ديگر شيرها به قلمروشان جلوگيري مي كنند.شير نر تنها گربه بزرگي است كه گردن و سينه اش از يال پوشيده شده است.شير نر با داشتن يال بلندش،بزرگ تر به نظر مي رسد و اين باعث وحشت دشمنانش شده وضمنا يال باعث ميشود كه شير در موقع جنگ كمتر آسيب ببيند.

  شيرهاي نر تنبل هستند،آنها تنها جفت گيري كرده و بر قلمروشان نظارت مي كنند و بيشتر طول روز را مشغول استراحت هستند و به ندرت اقدام به شكار مي کنند.آنها براي ارتباط برقرار كردن با ساير اعضاي گله غرش مي كنند كه صداي آن تا دوردست ها شنيده مي شود.صداي شير از ديگر گربه سانان بلندتر است.شيرها  بزرگ ترين و قوي ترين گربه هاي ساكن آفريقا هستند.

  وظيفه شير نر محافظت از گله در برابر متجاوزان است.هرگاه 2 شير نر با هم بجنگند،برنده  رئيس گله خواهد بود.شير نر با چنگ كشيدن روي درخت و جاي گذاشتن بوي قوي از خود قلمرواش را علامت گذاري ميكند و معمولا در بازگشت درخت ها را دوباره بو مي كند تا مطمئن شود اثر بو هنوز باقي مانده است.

  شير ماده =وظيفه شكار بر عهده شيرهاي ماده بخصوص شيرهاي ماده كوچكتري است كه جفت نر ندارند.شيرها چون به صورت جمعي زندگي مي كنند،هنگام حمله معمولا طعمه را محاصره كرده و راه فرار را بر او مي بندند.اين شيرها معمولا حيوانات بزرگتر از خودشان را شكار مي كنند.

  اگرچه وظيفه شكار بر عهده شيرهاي ماده است اما شيرهاي نر اول غذا مي خورند،همچنين شير ماده در پرورش توله ها از كمك شير نر محروم است و به تنهايي توله ها را بزرگ مي كند.جمعيت هر گله به 30 قلاده شير مي رسد.


  این مطلب تا کنون 40 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : ماده ,شيرهاي ,كنند ,شكار ,شيرها ,معمولا ,شيرهاي ماده ,عهده شيرهاي ,وظيفه شكار ,
  اطلاعاتی مختصر اما مفید در مورد شیرها

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 30 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر